Planujesz wyjście na Orlą Perć? W tym sezonie może to być niemożliwe!

Orla Perć to jeden z najbardziej wymagających szczytów po polskiej stronie Tatr. Tatrzański Park Narodowy rozpoczyna tam właśnie generalny remont tego szlaku turystycznego. Jednym słowem: szlaki będą zamknięte i najprawdopodobniej w tym sezonie letnim już tam nie wyjdziesz!

Co do poprawy?

Remont przewiduje przede wszystkim nawierzchnię, stopnie oraz fragmenty łańcuchów. Przez lata właśnie te elementy były najmocniej eksploatowane, a co za tym idzie, pierwsze na liście do wymiany. Kolejna sprawa to luźne kamienie, które mogą stać się prawdziwym niebezpieczeństwem dla turystów wędrujących po tatrzańskich szlakach.

Zobacz również: TOPR ma co robić. Tłumy w Tatrach!

Pierwsze zamknięte szlaki

Pracownicy TPN na swojej stronie internetowej informują, że już od końca czerwca był zamknięty czarny szlak z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch. Z początkiem lipca zakazano wstępu również na trasie Kozia Dolinka – Przełączka nad Doliną Buczynową. Dla turystów nie jest dostępny również czerwony szlak od Koziej Przełęczy przez Kozi Wierch, Przełączkę nad Dolinką Buczynową aż do Zadni Granat.

W wakacje będą również przeprowadzane prace na fragmentami na Orlej Perci oraz szlaku wiodącego z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz i dalej, na Szpiglasowy WIerch. Turyści muszą się spodziewać więc kolejnych utrudnień. Przed wyjściem na szlak warto odwiedzić stronę TPN aby dowiedzieć się szczegółów.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal malopolskainfo.pl