Tłumy w Tatrach. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma co robić!

Popularnie nazywana „czerwcówka”, czyli długi weekend w czerwcu zaskoczyła przepiękną pogodą. Jest to również nieoficjalny początek sezonu turystycznego w Tatrach. Pod Tatry przyjechała cała masa turystów. I niestety wciąż wielu z nich nie wie, jak się zachowywać i co zabrać na górskie szlaki.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim

Tylko w ubiegłą sobotę Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe musiało interweniować aż 15 razy. Na szczęście skończyło się jedynie na połamanych kończynach i kilku zasłabnięciach. Jedno jest pewne – nie można bagatelizować wyprawy w Tatry, nawet, jeżeli jest piękna, słoneczna pogoda.

Zobacz również: Jak ubrać się na szlak i dostosować do pogody?

W sieci krążą również różnego rodzaju zdjęcia pokazujące, jak to wędrujący niebezpiecznymi szlakami, nie są do tego zupełnie przygotowani. Bardziej zajęci robieniem zdjęć, wydają się nie zwracać uwagi na czyhające niebezpieczeństwa.

To musisz sprawdzić przed wyjściem!

Pomijając już odpowiednie obuwie oraz prowiant, przed wyjściem na szlaki, koniecznie musisz sprawdzić najnowsze informacje TOPR i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na swoich strona internetowych oraz w mediach społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook, publikują najnowsze informacje i ostrzeżenia. Dzięki temu chociażby, zdołano uniknąć niebezpieczeństw podczas niedawnej lawiny skalnej nad Morskim Okiem.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal: malopolskainfo.pl