Najpiękniejsze szlaki w Tatrach. Gdzie wybrać się na początku jesieni?

Tatry to pasmo górskie, które zachwyca właściwie o każdej porze roku. Jednak nie zawsze można wędrować nimi ze względu na warunki pogodowe. Na szczęście zapowiada się słoneczna jesień, więc warto wybrać się jeszcze na szlaki. Jakie?

Gęsia Szyja

Ten szlak w Tatrach wiedzie przez Rusinową Polanę. Nie bez powodu jest na początku listy najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Przygotuj się jednak na niezłe wyzwanie, bo aby tam dojść, musisz pokonać ponad tysiąc schodów. Nie zapomnij więc o dobrym obuwiu!

Siklawa

To jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów w Tatrach. Ni jest łatwo do niego dojść, bo położony jest w samym sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jednak wysiłek się opłaca, bo Wielka Siklawa robi niesamowite wrażenie.

Zobacz również: Planujesz wypad w Tatry na Słowację? Sprawdź ile wynoszą nowe opłaty!

Jaskinia Raptawicka

Jeżeli planujesz wycieczkę do Doliny Kościeliskiej, koniecznie zahacz również o jaskinię Raptawicką. A gdy będziesz miał apetyt na więcej, zerknij jeszcze do sąsiedniej, Jaskini Mylnej. Obie będą świetnym rozwiązaniem w przypadku wycieczki z dorosłymi osobami i większymi dziećmi. Wózkiem jednak raczej tam nie przejedziesz.

Rusinowa Polana – na spokojnie

Nie da się ukryć, że Rusinowa Polana to jedno z najbardziej obleganych miejsc po polskiej stronie Tatr. Podążając z parkingu Wierch Poroniec, masz do pokonania krótką trasę na której świetnie będą bawić się rodziny z dziećmi.

Szukasz więcej informacji z regionu? Sprawdź portal zakopaneinfo.pl