Najlepsze pamiątki z Tatr. Przeczytaj, zanim pojedziesz!

Zwykle, gdy wybieramy się na wakacje, w ostatni dzień szukamy pamiątek z wyprawy. Często są one później ofiarowane najbliższym. Co przywieźć ze stolicy Tatr, aby zrobiło naprawdę wrażenie?

Piękne zdjęcia

Jeżeli trafiono na piękną pogodę, absolutnie należy zrobić jak najwięcej zdjęć. Paradoksalnie, gdy jesteśmy na wakacjach, często nie widzimy wszystkiego, zajęci czymś zupełnie innym. Dopiero po czasie, gdy już po powrocie oglądamy zdjęcia, niejednokrotnie zaczynamy się zastanawiać. To ja tam byłem? Dlatego też, w miarę możliwości należy robić jak najwięcej zdjęć. 

Potem przebrać je, wyłuskać najlepsze i zrobić olśniewającą fotoksiążkę jako relację z podróży. Pamięć ludzka bywa zawodna, jednak chwile zatrzymane w kadrze będą tam już na zawsze. Można do nich wracać w długie jesienne i zimowe wieczory, podczas planowania kolejnego wyjazdu w malownicze góry.

Wyroby regionalne

Przechodząc Krupówkami można odnieść wrażenie, że Zakopane oscypkami stoi. Te wędzone sery, podane w towarzystwie żurawiny albo kiełbasy, cieszą podniebienie każdego turysty. Można kupić już nawet całe zestawy prezentowe, złożone tylko i wyłącznie z tych specjałów. Jednak góralska tradycja, to nie tylko sery. Koniecznie spróbuj i weź do domu ciemny chleb, wypiekany w starym kamiennym piecu. Jeżeli lubisz góralską muzykę, absolutnym „must have” będzie płyta z nagraniami regionalnej kapeli. 

Jednym z najlepszych pamiątek może być również wspaniała chusta z motywem góralskim. Ciepła, otuli szyję podczas jesiennych i wiosennych chłodów. Dodatkowo doda Twojemu wyglądowi nietuzinkowego charakteru tak, że nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie. Alternatywą dla chusty będzie również biały fartuch kuchenny albo bluzka z motywem góralskim. 

Alkohole

Regionalne wyroby alkoholowe zaskakują mieszanką smaków i aromatów. Koniecznie więc sprawdź w dobrym sklepie tatrzańskie nalewki i wódki. Mogą być całkiem fajną alternatywą dla nieśmiertelnej ciupagi w kwestii pamiątek dla dorosłych. Z tego z pewnością się ucieszy każdy!