Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2021 – start 5 września!

Na początku września w Zakopanem rozpocznie się impreza pt. Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizator, MOSiR Zakopane, przygotował wiele atrakcji dodatkowych. Aż żal nie brać udziału!

Jak się zapisać na bieg?

Masz czas do 2 września, jednak pospiesz się, bo obowiązuje limit 250 osób. Możesz zrobić to drogą elektroniczną, przez stronę internetową www.mosir.zakopane.eu. Samo zgłoszenie przez formularz to jednak nie wszystko. Aby być zapisanym, należy wnieść również opłatę startową, która wynosi:

  • Do 2 września, osoby dorosłe 25,00 zł (w dniu zawodów 40,00 zł)
  • Uczniowie powiatu tatrzańskiego i osoby urodzone w 1955 r i starsze, 10,00 zł (w dniu zawodów 20,00 zł)

Dopiero zgłoszenie plus opłacenie określonej kwoty uprawnia do odebrania pakietu startowego, w tym gwarantowanego pięknego medalu!

Uwaga, dwie trasy!

Organizator wyznaczył w sumie dwie trasy. Pierwsza z nich jest o długości 1963 metry – trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu Zakopane. Druga, to ta o długości 5000 metrów – również trasy biegowe COS OPO Zakopane. Co ważne, organizator nie wprowadza limitu wieku, jedynie limit czasowy. Na trasie nr 1 wynosi on 20 minut, na trasie nr 2 – 40 min. 

W dniu zawodów

Bieg rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00. Biuro zawodów, gdzie można odebrać pakiety startowe, mieścić się będzie, obok stadionu lekkoatletycznego Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, przy ulicy Bronisława Czecha 1. Czynne będzie w godzinach od 9:00 do 11:45. 

Warto na koniec dodać, że sam bieg ma na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działające w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Ma również popularyzować wiedzę na ten temat oraz podtrzymać wśród Polaków wiedzę historyczną na temat Żołnierzy Wyklętych.