5 powodów, dla których warto przyjechać do Zakopanego jesienią

Chociaż lato jeszcze w pełni, bardziej spostrzegawczy turyści mogą już zobaczyć pierwsze, jeszcze nieśmiałe oznaki jesieni. Górskie szlaki zachwycają o każdej porze roku, jednak to jesienią są najbardziej malownicze. Oto dlaczego właśnie wtedy warto wybrać się do Zakopanego!

Kolorowe góry

Jesień to czas, gdy soczysta zieleń liści drzew stopniowo przechodzi w bardziej ciepłe barwy. Soczysta pomarańcza, czerwień, fiolet i brąz to kolory, które królują o tej porze roku nie tylko w garderobie. Wybierając się na szlak, koniecznie przygotuj dobry aparat. Zachwycająca kaskada barw zaskoczy Cię już od samego wejścia do Parku Narodowego. Skąpane w złotym słońcu kolorowe drzewa to coś, co trzeba zobaczyć na własne oczy. 

Mniej tłoczne szlaki

Nie sposób nie zauważyć, że wraz z rozpoczęciem złotej polskiej jesieni, górskie ścieżki pustoszeją. Co za tym idzie, zwiększa się komfort przebywania w górach i zdobywania szczytów. Łatwiej o nocleg w schronisku oraz szybciej otrzyma się zamówione danie. Czyli same plusy!

Uroki miasta Zakopane

Mimo że to właśnie w wakacje jest tu najwięcej atrakcji kulturalnych, jesienią Zakopane również ma wiele do zaoferowania. Wracają stałe wystawy malarstwa i rzeźby, czynne są również wszystkie muzea. To w połączeniu z mniejszą ilością turystów sprawia, że na spokojnie możesz obejrzeć wszystkie ekspozycje. I to bez kolejek!

Zobaczysz jak żyją górale

Podczas gdy w wakacje wszystko jest nastawione raczej na turystów, o tyle jesienią życie wraca do względnego spokoju i przygotowywania się na sezon zimowy. To również świetny moment na przyglądnięcie się temu, jak żyją i co robią górale na halach. Możesz się zdziwić, jak trudna bywa ich codzienność! 

Pierwsze śniegi?

Nie jest tajemnicą, że w Zakopanem o wiele wcześniej niż w innych regionach Polski pojawia się śnieg. Być może, jeżeli dopisze szczęście, doświadczysz niepowtarzalnej radości zabawy na białym puchu. Pamiętaj o tym, gdy wybierasz się na górskie, całodniowe wędrówki. W takim przypadku zawsze sprawdzaj dokładną prognozę pogody dla regionu.