Zakopiańskie atrakcje

Jest jednym z najważniejszych kurortów w polskich górach, na terenie którego każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Zakopane to raj dla narciarzy i amatorów górskich wędrówek, nie brak tu również ciekawych wystaw oraz perełek drewnianej architektury. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?

Stolica Podhala to rewelacyjny punkt wypadowy w Tatry oraz świetne miejsce dla tych, którzy chcą spacerować po Gubałówce. Zimą czeka tu sporo tras narciarskich, latem – szlaków pieszych o zróżnicowanym stopniu trudności. Samo Zakopane ma się czym pochwalić, a wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Kuszą Krupówki, przy których nie brak regionalnych restauracji oraz sklepów z pamiątkami, kuszą okolice Wielkiej Krokwi – słynnej skoczni narciarskiej.

Czy wakacje w Zakopanem mogą być tanie?

Kto przed wycieczką w Tatry chce zapoznać się z ich historią i przyrodniczym bogactwem, ten koniecznie powinien odwiedzić Muzeum Tatrzańskie. Nie brak w nim cennych eksponatów, dzięki który można lepiej poznać i Tatry, i leżące u ich stóp Zakopane. Ciekawą lekcją historii będzie też wizyta na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. To urocza nekropolia, na terenie której spoczywa wiele osób zasłużonych dla Zakopanego oraz Tatr. Kaplica na Jaszczurówce oraz zakopiańskie wille to kolejne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Ważnym punktem w programie wycieczki po stolicy Podhala jest „Atma” – willa Karola Szymanowskiego, dziś wykorzystywana jako poświęcone mu muzeum. Willa Oksza, Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz Hrenda to kolejne miejsca, którym warto poświęcić swój czas. Warto zajrzeć też do „Opolanki”, dziś znanej jako muzeum Kornela Makuszyńskiego, oraz do galerii, w której prezentowane są prace Władysława Hasiora. Wszystkie te atrakcje mają wiele uroku, a czas spędzony na ich odkrywaniu z pewnością nie będzie czasem straconym.