Czy wakacje w Zakopanem mogą być tanie?

Polacy, którzy decydują się pozostać w swoim kraju na okres wakacji, zazwyczaj ruszają albo nad polskie morze, albo w góry. Fani aktywnego wypoczynku wybiorą raczej Tatry, gdyż są to najwyższe polskie góry, wypełnione licznymi turystycznymi szlakami, jak i typowymi trasami do wspinaczki, gwarantującymi jeszcze większe emocje i stawiającymi przed wspinaczami liczne wyzwania. Czy jednak tanie wakacje w Zakopanem mogą się udać? Czy przypadkiem Zakopane nie jest jedną z droższych turystycznych miejscowości w Polsce? Tak oczywiście jest, co nie znaczy, że wyjazd w Tatry musi się wiązać z olbrzymim wydatkiem. W każdym miejscu można tanio spędzić swój urlop. Wystarczy bowiem tak właśnie go zorganizować, aby zaoszczędzić na różnych jego częściach.

Wycieczki w Tatry

Przede wszystkim turysta odwiedzający Tatry nie musi decydować się na nocleg tuż przy Krupówkach. To dość oczywiste, że kwatery turystyczne rozmieszczone w pobliżu najbardziej reprezentatywnej i najpopularniejszej tatrzańskiej ulicy będą bardzo drogie, dlatego nie warto nawet na nie patrzeć. A wystarczy oddalić się od Krupówek o zaledwie kilka kilometrów, by już znaleźć fajny i tani nocleg. Niekoniecznie trzeba też nocować w samym Zakopanem, nawet jeśli to miasto ma być głównym celem podróży. Z Białego Dunajca do Zakopanego można dostać się bardzo szybko autobusem czy po prostu własnym samochodem. A noclegi w Białym Dunajcu są oczywiście tańsze.

Tanie wakacje w górach mają też to do siebie, że nie muszą być wypełniane żadnymi specjalnymi atrakcjami czy tym bardziej płatnymi rozrywkami, by okazały się emocjonujące i zapewniły turystom wspaniałe przeżycia. Najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu w górskich okolicach są po prostu turystyczne wędrówki. Mniej doświadczeni mogą korzystać z często uczęszczanych tras i po kolei zdobywać mniejsze i większe szczyty. Bardziej zaprawieni na pewno z wielką chęcią ruszą na Orlą Perć, by przejść jedną z najtrudniejszych tatrzańskich tras.