Hotel “Imperial” przeszedł do historii. Wyburzenie już za nami – co będzie zamiast niego?

Przed laty był ikoną stolicy Tatr. W Hotelu Imperial gościli najwięksi sportowcy z całego świata, którzy przygotowywali się do zawodów odbywających się pod Zakopanem. Kiedy zamknięto go w 2013 roku, spodziewano się szybkiej rozbiórki. Zrobiono to dopiero na początku kwietnia 2022. 

Te mury wiele widziały i słyszały

Jeżeli wierzyć wspomnieniom sprzed lat, W Hotelu Imperial odbywały się zawsze najlepsze zabawy. Luksusowe wnętrza przyciągały najbardziej znamienitych gości, którzy chcieli odpocząć lub też zakosztować zimowego, narciarskiego szaleństwa. I chociaż wiele mówi się o randze tego miejsca, XXI wiek nie był łaskawy. Hotel popadał w coraz większą ruinę i nie było funduszy na jego diametralną odbudowę.

Rudera do wyburzenia

Niestety, czasy świetności tego miejsca już są dawno za nami. Doszło do tego, że w 2013 roku, hotel musiał zostać zamknięty ze względu na zły stan techniczny. Zabrakło osoby, która potrafiłaby sprawnie zarządzać takim wielkim obiektem. A z drugiej strony, jak grzyby po deszczu wyrosły nowe tego typu miejsca o większym standardzie.

Ruinę szybko kupiła spółka Wrocław Hotel Invest 2. Trzymając się wytycznych związanych z planem zagospodarowania przestrzennego, na miejscu Imperialu powstanie nowy hotel. Będzie on utrzymany w nurcie dawnej świetności, aby stać się wizytówką tego miasta. Tyle z zapewnień inwestorskich. Ile z tego faktycznie będzie prawdą, przekonamy się na własne oczy zapewne już niebawem.

Więcej bieżących informacji z regionu znajdziesz na portalu malopolskainfo.pl