blacha przewodnika tatrzańskiego
Tatry dla każdego

Artur Krupiński

przewodnik tatrzański

tel. 608-753-206

Z przewodnikiem w Tatry

Skorzystaj z usług przewodnika tatrzańskiego.
Wycieczki z przewodnikiem są zawsze udane.

Wycieczki dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne przeżywają wycieczki w Tatry i kontakt z tatrzańską przyrodą równie intensywnie, a może nawet mocniej, niż osoby zdrowe. Niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

Tylko niektóre szlaki są dostępne (i bezpieczne) dla osób niepełnosprawnych. Jest jednak takie powiedzenie: „Każdy ma swój Everest”. Świadectwa pokazują, że dla osób niepełnosprawnych to może być ten prawdziwy Everest. Doświadczenie podpowiada, że towarzysząc osobom niepełnosprawnym, można wspólnie osiągnąć bardzo dużo. Także na tatrzańskich szlakach.

Mam doświadczenie w pracy terapeuty zajęciowego z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie (m.in. w pracowni zatrudnienia wspieranego). Wielokrotnie uczestniczyłem jako terapeuta i prowadziłem jako przewodnik wycieczki osób niepełnosprawnych na tatrzańskich i pienińskich szlakach.

W polskich Tatrach możliwe jest pokonanie niektórych szlaków dolinnych. W słowackich Tatrach prowadzony jest program Szlaki bez barier. W jego ramach udostępniono kilka szlaków dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Dla osób niewidomych i poruszających się na wózkach inwalidzkich Tatrzański Park Narodowy przygotował ścieżkę edukacyjną Leśny Ogród Zmysłów w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Ścieżka znajduje się w ogrodzie okalającym CEP przy ul. Chałubińskiego w Zakopanem. Zwiedzanie Leśnego Ogrodu Zmysłów trwa około godziny.

Propozycje wycieczek