blacha przewodnika tatrzańskiego
Tatry dla każdego

Artur Krupiński

przewodnik tatrzański

tel. 608-753-206

Z przewodnikiem w Tatry

Skorzystaj z usług przewodnika tatrzańskiego.
Wycieczki z przewodnikiem są zawsze udane.

Subiektywny przewodnik gastronomiczny po Zakopanem

Restauracja „Kolibecka”

Restauracja „Kolibecka” znajduje się przy Rondzie Jana Pawła II (d. Rondo Kuźnickie). Łatwo przegapić niewielki drewniany budynek ukryty wśród drzew. Nie ma tam dużo miejsca, bywa (zwłaszcza na poddaszu) duszno. Uwaga: jest to lokal jednokierunkowy, przez co należy rozumieć, że poleca się wizytę w restauracji po zejściu z gór, a nie przed wyjściem w góry. Z własnego doświadczenia wiem, że wyjście w góry (konkretnie na Halę Gąsienicową) po wizycie w „Kolibecce” jest trudne, długie, męczące i pełne niebezpieczeństw. Natomiast po górskiej wędrówce zakończonej w Kuźnicach, warto zejść (to niedaleko) albo zjechać do ronda i wstąpić do „Kolibecki”. Po posiłku marsz stamtąd na Krupówki (ok. 20 minut) nie sprawi trudności, zwłaszcza, że idzie się w dół...

Przed zamówieniem czegoś w „Kolibecce” warto sprawdzić gramaturę. Podana w menu może być traktowana jako swoiste ostrzeżenie, bo czy każdy poradzi sobie z zupą i drugim daniem, kiedy danie główne ma gramaturę 850 gram? Nie zapomninajmy o napojach, z których najczęściej zamawiane mają 500 ml pojemności... To jest naprawdę duże wyzwanie. Dlatego większość porcji powinna być traktowana jako dwuosobowa i można jedno danie zamówić dla dwóch osób.

Jednak nie tylko wielkość porcji ma znaczenie. Jedzenie po prostu jest smaczne. W każdym razie po powrocie z gór smakuje wybornie.

Restauracja „Kolibecka”, wybór z menu

Restauracja Kolibecka